“Topi i Artë”, Dunga voton Cristiano Ronaldon

Trajneri i kombëtares së Brazilit, Carlos Dunga zbulon preferncën dhe votën e tij për Topin e Artë 2014. Tekniku i Seleçaos e pranon se vota e tij në këtë garë ka shkuar për sulmuesin e Real Madrid, i cili është në garë bashkë me Manuel...

1358 0

Trajneri i kombëtares së Brazilit, Carlos Dunga zbulon preferncën dhe votën e tij për Topin e Artë 2014. Tekniku i Seleçaos e pranon se vota e tij në këtë garë ka shkuar për sulmuesin e Real Madrid, i cili është në garë bashkë me Manuel Neuer dhe rivalin tjetër Lionel Messi.

Trajneri i Brazilit nuk ka dhënë shpjegime për votën e tij, por mesa duket, Cristiano Ronaldo është lojtari më i preferuar i tij për vitin që po lëmë pas edhe pse me kombëtaren e Portugalisë ai nuk mundi të shkëlqente në botëror.

Votën e tij, Dunga e bëri publike gjatë një ndeshjeje miqësore të zhvilluar në Porto Allegre.

Ceremonia për dorëzimin e “Topit të Artë” do të zhvillohet në 12 Janar në Nyon të Zvicrës.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article