Shaqiri shënon dhe eliminon Chelsean (Video)

Stoke City është kualifikuar në çerekfinale të Capital One Cup, pasi ka arritur të mposht Chelsean pas penaltive. Golin i parë në ndeshje erdhi nga vendasit me anë të veteranit, Jonathan Walters në minutën e 52-të. Kurse, goli i barazimit erdhi në minutat shtesë të...

2398 0

Stoke City është kualifikuar në çerekfinale të Capital One Cup, pasi ka arritur të mposht Chelsean pas penaltive.

Golin i parë në ndeshje erdhi nga vendasit me anë të veteranit, Jonathan Walters në minutën e 52-të. Kurse, goli i barazimit erdhi në minutat shtesë të takimit nga Loic Remy.

Stoke arriti të fitojë në penalti me rezultat 5-4. Velen të theksohet se Xherdan Shaqiri u tregua i saktë nga pika e bardhë.

 Video

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article