Messi shënon nga penaltia për fitoren e Argjentinës

Argjentina nuk është treguar aq bindëse në fitoren prej 2-1 kundër Kroacisë, në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Londër. Kroatët kaluan të parët në epërsi me golin e Anas Sharbinit (11’) dhe me avantazh e mbyllën pjesën e parë. Në fillim të gjysmës së...

1039 0

Argjentina nuk është treguar aq bindëse në fitoren prej 2-1 kundër Kroacisë, në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Londër.

Kroatët kaluan të parët në epërsi me golin e Anas Sharbinit (11’) dhe me avantazh e mbyllën pjesën e parë.

Në fillim të gjysmës së dytë, Cristian Ansaldi e barazoi rezultatin (49’), ndërsa për golin e fitores u kujdes Lionel Messi, i cili shënoi nga penaltia (57’).

 

 

Në këtë ndeshje u aktivizua edhe Carlos Tevez (62’, në vend të Sergio Agueros), i cili u kthye në kombëtare pas tre vitesh.

Në një ndeshje tjetër miqësore, Belgjika e ka mposhtur Islandën me rezultat 3-1. Nicolas Lombaerts (11’), Divock Origi (62’) dhe Romelu Lukaku (74’) shënuan për belgët, kurse të vetmin gol për islandezët e realizoi Alfred Finnbogason (13’).

Anësori shqiptar, Adnan Januzaj, ishte startues në këtë takim, ndërsa në minutën e 63-të bëri vend për Dries Mertens.

 

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article