Mahnitëse: Ja si filloi dhe ja si mbaroi epoka Fergusson te United (Foto)

Sir Alex Ferguson natyrisht se ka mbetur legjendë në mesin e tifozëve të Manchester United, por edhe më mahnitëse është mënyra se si ka mbaruar epoka e tij të klubi anglez. Ferguson fitoi mbi 30 trofe gjatë kohës së tij me Manchester Unitedin, duke hyrë...

1052 0

Sir Alex Ferguson natyrisht se ka mbetur legjendë në mesin e tifozëve të Manchester United, por edhe më mahnitëse është mënyra se si ka mbaruar epoka e tij të klubi anglez.

Ferguson fitoi mbi 30 trofe gjatë kohës së tij me Manchester Unitedin, duke hyrë në histori si menaxheri më i suksesshëm në histori të Ligës Premier dhe të vet klubit, Manchester United.

Ai njihet nga tifozët si ikona e klubit dhe tashmë mungesa e tij po ndihet pas largimit.

Por, në ditën e parë të tij te United në Old Trafford, askush nuk ishte prezent, ndoshta kjo sepse United atëherë ishte shumë ekip i nivelit të ulët, për t’u shndërruar nga Ferguson në një superfuqi të futbollit botëror.

Ai u pensionua me gjithë stadiumin prapa, të cilët kanë bërë ovacion për të.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article