Ky është kushti që De Biasi ia ka vendosur Manajt për ta thirrur në Francë

Rey Manaj është një nga talentet më premtues të Kombëtares së Shqipërisë, por i duhet të rritet ende në aspektin profesional. De Biasi e ka në planet e tij të Francë 2016, por Manaj duhet të tregojë më të mirën e tij me Interin për...

1329 0

Rey Manaj është një nga talentet më premtues të Kombëtares së Shqipërisë, por i duhet të rritet ende në aspektin profesional.

De Biasi e ka në planet e tij të Francë 2016, por Manaj duhet të tregojë më të mirën e tij me Interin për të merituar një fanellë në Evropian.
Në intervistën e dhënë për “Opinion”, interesimit të gazetarit Blendi Fevziu lidhur me keqkuptimin qe ndodhi me Manaj, De Biasi i është përgjigjur se nuk ka ndodhur asgjë e jashtëzakonshme.

“Ju përcoll diçka qe unë kisha thënë e cila ishte diçka pozitive dhe jo negative, dhe duke qenë se ai ndoshta nuk është shumë i zgjuar nga pikëpamja e komunikimit gaboi, por e kuptoi menjëherë gabimin dhe u pendua, por duhet thënë se është i ri dhe prandaj ndodhin këto gjëra”.

“Ai është vetëm 18 vjeç, ka lindur në vitin 1997, është një fëmijë, por është një djalë shumë i mirë. Nëse ai do të bëjë një kampionat të mirë me Interin patjetër që mund të jetë pjesë e ekipit në Francë, po nuk luajti do ta ketë më të vështirë”, ka thënë De Biasi.

 

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article