Jackobson dhe Engel festojnë pavarësinë e Amerikës në Teqenë e Rahovecit

Përmes një postimi në profilin e tij në facebook, Ministri i Financave Avdullah Hoti, ka njoftuar se Ambasadorja Amerikane dhe Kongresisti Amerikan Eliot Engel, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, kanë vizituar Teqenë e Madhe në Rahovec. Lexojeni postimin e plotë të Hotit:...

1084 1

Përmes një postimi në profilin e tij në facebook, Ministri i Financave Avdullah Hoti, ka njoftuar se Ambasadorja Amerikane dhe Kongresisti Amerikan Eliot Engel, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, kanë vizituar Teqenë e Madhe në Rahovec.

Lexojeni postimin e plotë të Hotit:

Sot ne Rahovec, ne Teqenë e Madhe, na nderuan me vizite Kongresisti Eliot Engel dhe Abasadorja Amerikane me bashkëpunëtore të tjerë. Festuam bashke ditën e pavarësisë se ShBA-ve, ketij vendi mik.
Sipas Kongresistit Engel, ShBA është vendi me demokracinë me te vjetër, ndërkaq Kosova me demokracinë me te re qe ka shume për te mësuar.

Jackobson-690x380

 

Nje lajm për Hasin gjindet këtu Mulliri shekullor i Hasit

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article