Guardiola lëvdon Robbenin

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola, ka lavdëruar holandezin Arjen Robben pas dy golave të shënuar në fitoren 4 – 0 ndaj Augsburgut. Kampioni gjerman përfundoi pjesën e parë pa gola, por në të dytën shënoi katër herë përmes Mehdi Benatias, Robert Lewandowskit dhe dy golave...

265 0

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola, ka lavdëruar holandezin Arjen Robben pas dy golave të shënuar në fitoren 4 – 0 ndaj Augsburgut.

Kampioni gjerman përfundoi pjesën e parë pa gola, por në të dytën shënoi katër herë përmes Mehdi Benatias, Robert Lewandowskit dhe dy golave nga Robbeni.

Kjo ishte fitorja e 16 e Bayernit në 19 ndeshjet e fundit në Ligë dhe Guardiola u pa krenar me rolin që ka pasur Robbeni.

“Ai është lojtar i mrekullueshëm dhe një profesionist fantastik. Ka kualitet dhe mentalitet të mirë”, ka thënë Guardiola për Robbenin.

Fitorja ndaj Augsburgut e largon Bayernin në krye të tabelës me dhjetë pikë më shumë se Wolfsburgu.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article