United “ngrihet” në Londër, pa gola, pa fitore, pa Januzajn!

Manchester United është ndalur në barazim pa gola në udhëtim te Tottenham. Skuadra e Louis Van Gaal nuk pati forcën e duhur për të mposhtur skuadrën nga Londra që vazhdon të synoi kualifikimin në Champions League. Falcao dhe Van Persie patën raste ideale për Unitedin...

1298 0

Manchester United është ndalur në barazim pa gola në udhëtim te Tottenham. Skuadra e Louis Van Gaal nuk pati forcën e duhur për të mposhtur skuadrën nga Londra që vazhdon të synoi kualifikimin në Champions League.

Falcao dhe Van Persie patën raste ideale për Unitedin por që dështuan para Hugo Lloris që pati një paraqitje fantastike.

Edhe këtë ndeshje Adnan Januzaj ishte misterioz pasi që nuk ishte as pjesë e bankës rezervë të United.

Me këtë barazim, United mbetet në pozitën e tretë me 36 pikë, ndërsa Tottenham kalon në pozitën e gjashtë me 31 pikë të tubuara.

 

 

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article