Milani dhe Roma, i ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi i xhiros së 16 në Serie A, ,ku Roma dhe Milano, në Olimpiko luajtën barazim 0:0. Përkundër mundësive të të dy skuadrave, portat në fund mbeten të paprekura, ndërsa si edhe viteve tjera, edhe kësaj radhe kjo ndeshje i përshkua...

1383 0

Ka përfunduar pa fitues derbi i xhiros së 16 në Serie A, ,ku Roma dhe Milano, në Olimpiko luajtën barazim 0:0.

Përkundër mundësive të të dy skuadrave, portat në fund mbeten të paprekura, ndërsa si edhe viteve tjera, edhe kësaj radhe kjo ndeshje i përshkua me tensione, ku gjatë ndeshjes u nda edhe një karton i kuq për Amaron e Milanos, pas dy kartonëve të verdh.

Roma tani me këtë barazim mbetet në vendin e dytë me 36 pikë, tre pikë larg Juvnetusit, ndërsa Milani në vendin e shtatë, me 25 pikë.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article