Kënge kushtuar Shejh Myhedin Shehut Rahovec- nga Labinot Rexha

Këngëtari rahovecas, Labinot Rexha i ka kushtuar një këngë heroit të Kosovës, humanistit dhe shehut të Teqesë së Madhe të Rahovecit, Shejh Myhedin Shehut. Tekstin e kësaj këngë e ka shkruar poeti i njohur Agim Gashi, ndërsa muzika është përpunuar nga Machiato Record’s. Po ashtu...

1751 0

Këngëtari rahovecas, Labinot Rexha i ka kushtuar një këngë heroit të Kosovës, humanistit dhe shehut të Teqesë së Madhe të Rahovecit, Shejh Myhedin Shehut.

Tekstin e kësaj këngë e ka shkruar poeti i njohur Agim Gashi, ndërsa muzika është përpunuar nga Machiato Record’s.

Po ashtu kënga është bërë në bashkëpunim me produksionin “MMG Studio” në Rahovec./RahovecPress/

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article