Edi Rama viziton kampin stërvitor të kombëtares

Edi Rama ka vazhduar mbështetjen e tij për kombëtaren shqiptare, duke vizituar kampin stërvitor të kuqezinjve. Kryeministri shqiptar, i cili së fundi ka marrë lëvdata pas vizitës në Serbi dhe Preshevë dhe deklaratave në mbështetje të Kosovës, ka takuar De Biasin dhe të zgjedhurit të...

299 0

Edi Rama ka vazhduar mbështetjen e tij për kombëtaren shqiptare, duke vizituar kampin stërvitor të kuqezinjve.

Kryeministri shqiptar, i cili së fundi ka marrë lëvdata pas vizitës në Serbi dhe Preshevë dhe deklaratave në mbështetje të Kosovës, ka takuar De Biasin dhe të zgjedhurit të tij në rezidencën e tyre në Durrës.

Vizita e Edi Ramës erdhi pak para nisjes së tyre në Francë, ku kuqezinjtë do të përballen me Francën në një miqësore që do të zhvillohet në Rennes.

Edi Rama e ka konfirmuar vizitën përmes një statusi të postuar në rrjetin social FAcebook.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article