Sanchez shpreson të përmirësohet edhe më shumë

Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez, mendon se akoma ka nevojë për përmirësime pavarësisht startit të mirë këtë sezon. Transferimi i ri nga Barcelona, nisi karrierën suksesshëm me “topçinjtë” duke shënuar 12 gola në 18 ndeshjet e para. Edhe pse ai u bë më i pëlqyeri...

872 0

Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez, mendon se akoma ka nevojë për përmirësime pavarësisht startit të mirë këtë sezon.

Transferimi i ri nga Barcelona, nisi karrierën suksesshëm me “topçinjtë” duke shënuar 12 gola në 18 ndeshjet e para.

Edhe pse ai u bë më i pëlqyeri nga fansat e Arsenalit, kiliani beson se i duhen akoma përmirësime në mënyrë që të përforcojë lojën e tij.

“Pak nga pak po fitoj besimin te bashkëlojtarët dhe po mësoj më shumë”, ka thënë Sanchez, transmeton Koha.

“Në fillim kisha probleme t’i kuptoja ata, lëvizjet e tyre, por çdo herë po fitoj besimin në vete”.

“Kam nisur t’i mësoj lëvizjet e tyre dhe po mësohem që t’u ndihmoj – padyshim që më duhet të përmirësohem akoma. Duhet të mbaj më pak topin dhe të luaj me një prekje, kjo është qenësore”.

Sanchez iu bashkua Arsenalit për 30 milionë funte.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article