Ndërron jetë krijuesi i serisë legjendare “’Allo’ Allo!”

Jeremy Lloyd, i njohur për krijimin e serisë së famshme britanike “’Allo’ Allo”, ka vdekur të martën në moshën 84-vjeçare, pas betejës së gjatë me pneumoninë. Lajmin për vdekjen e ka konfirmuar agjentja e tij Alexandra Cann, e cila ka përkujtuar regjisorin si një njeri...

119 0

Jeremy Lloyd, i njohur për krijimin e serisë së famshme britanike “’Allo’ Allo”, ka vdekur të martën në moshën 84-vjeçare, pas betejës së gjatë me pneumoninë.
Lajmin për vdekjen e ka konfirmuar agjentja e tij Alexandra Cann, e cila ka përkujtuar regjisorin si një njeri me ide origjinale.

“Jeremy ishte një njeri i mirë dhe me plot ide origjinale. Ai do të na mungojë shumë”, ka thënë ajo.
Lloyd lindi në vitin 1930 në Danbury të Essexit dhe u martua me Joanna Lumleyn në 1970. Ai ishte i martuar edhe dy herë tjera, së fundmi me Elizabeth Moberlyn.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article