Barcelona tenton t’i rrëmbejë talentin Juventusit

Sulmuesi i Sassuolos, Domenico Berardi, mund të ndryshojë ambient gjatë verës, ndërsa skuadra e parë që mund ta blejë është Juventusi, por tashmë edhe Barcelona është futur në ‘luftë’. Sassuolo dhe Juventusin kanë një marrëveshje për talentin e madh italian, Domenico Berardi. Pas arritjes së...

1474 0

Sulmuesi i Sassuolos, Domenico Berardi, mund të ndryshojë ambient gjatë verës, ndërsa skuadra e parë që mund ta blejë është Juventusi, por tashmë edhe Barcelona është futur në ‘luftë’.

Sassuolo dhe Juventusin kanë një marrëveshje për talentin e madh italian, Domenico Berardi.

Pas arritjes së marrëveshjes për Simone Zazan, të dy skuadrat kanë marrëveshje edhe për Berardin dhe Juvenusi mund ta rikthej për një shumë prej 20 milionë euro.

“E përjashtoj mundësinë që Berardi të shkoj te Juventusi që në janar”.

“Nuk jemi një kompani që kemi nevojë për të shitur. Ariedo Braida vjen shpesh t’i shikojë ndeshjet tona” , ka thënë një prej drejtuesve të Sassuolos, Giovanni Carnevali.

Kjo i bie sipas mediave italiane që edhe Barcelona do të tentojë blerjen e tij.

Ketu mund te Komentoni!

komente

In this article